niedziela, 18 marca 2012

Balkonowe atrakcje :)

Pelargonia pochodzi głównie z Afryki Południowej, a wszystkie obecne formy są ich mieszańcami, osiągniętymi w toku wielu lat hodowli. Są to królowe wśród roślin balkonowych, są również gatunki do uprawy w mieszkaniach.Są to urocze kwiatki w naszych ogrodach tarasach balkonach.

Oleander pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, gdzie chętnie obrasta brzegi strumieni. Ponieważ mróz mu szkodzi, w naszym klimacie uprawia się go jedynie w pojemnikach. 


4 komentarze:

 1. W skrzynkach na balkonie mam przeważnie różnokolorowe pelargonie. Oleandry uwielbiam,szkoda że u nas mogą rosnąć tylko w pojemnikach. Pozdrawiam ( mam prośbę, jak możesz to usuń weryfikację obrazkową do komentarzy. Ona nic nie daje i tylko utrudnia komentarze wszystkim.Literki są trudno czytelne i czasami trzeba je powtarzać. :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pelargonia jest wdzięcznym kwiatkiem lubię je bardzo ,są odporne na przesuszenie nie padną tak szybko jak surfinia czy petunia te zaś potrzebują dużo wody. Oleandry u nas są wrażliwe na mrozy piękne są,w cieplejszych rejonach jak widziałam we Francji,rosną sobie jak żywopłoty,zachwyciły mnie uwieczniłam je wtedy na zdjęciach, szkoda że u nas tak nie rosną.Pozdrawiam serdecznie dziękuje za odwiedzenie mojego bloga,mam nadzieję że usunęłam tą weryfikację :)

   Usuń
 2. Pelargonie w skrzynkach bardzo ładnie się prezentują. Ostatnio w jednym ze sklepów wysyłkowych widziałam pelargonie gruntowe, osiągające rozmiar ok. 1.5 m. Nie widziałam takich w naszych ogrodach, ale może też są ciekawe.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajnie by było mieć taką pelargonie w ogrodzie,a nawet w doniczce 1,5 m to prawie jak drzewko.Cieszę się bardzo za odwiedzenie mnie - Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń